Filmy reklamowe – z przymusu czy z wyboru?

Dlaczego oglądamy filmy reklamowe? Czasami zwyczajnie nie mamy wyjścia. W telewizji leci nasz ulubiony serial i musimy pogodzić się z faktem, że raz na jakiś czas nastąpi przerwa na reklamy.
Często męczymy się, słysząc muzyczkę, która dawno nam się przejadła. Widząc ten sam nudny spot, mamy ochotę spojrzeć w drugą stronę, bądź zmienić kanał. Zdarza się, że nie potrafimy nawet ustalić, do jakiego produktu jesteśmy zachęcani.
Jednak, czy oglądanie filmów reklamowych zawsze musi być nieprzyjemne? W końcu trafiają się filmiki, które wpasowują się w nasz gust tak bardzo, że sami szukamy ich później w internecie. Kto nigdy nie nucił sobie pod nosem świątecznej piosenki Coca Coli, albo wpadającego w ucho wiersza „co kropelka sklei, sklei, żadna siła nie rozklei”? Kto, przynajmniej raz w życiu, nie obejrzał naprawdę zabawnego filmu reklamowego, tak śmiesznego i uroczego, że wstydem byłoby nie pokazać go znajomemu?
Tak naprawdę wszystko zależy od doboru środków i zrozumienia uczuć potencjalnych klientów. filmy promocyjne Warszawa mogą zanudzić widza na śmierć i sprawić, że będzie się krzywił na samą myśl o danym produkcie. Ale mogą też stać się czyjąś obsesją – zdobyć nie tylko czyjąś uwagę, ale i miłość.